W poniedziałek 14 maja uczniowie klas: VI, VII i kilku uczniów z kl. IV A udali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.
Tego dnia pierwszym miejscem, które odwiedzili była miejscowość Zagnańsk. Rośnie tam wspaniały i bardzo okazały pomnik przyrody – Dąb Bartek. Jest to jeden z najstarszych dębów w Polsce. Naukowcy określają, że ma ok. 700 lat. Jest bardzo duży i ma tak ciężkie gałęzie, że są one podparte specjalnymi wzmocnieniami, aby się nie złamały. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Kielc, gdzie obejrzeli rynek oraz Pałac Biskupów Krakowskich. Wieczorem, wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i podekscytowani dotarli do miejscowości Mąchocice Kapitulne, gdzie mieliśmy nocleg.
We wtorek uczniowie zwiedzali Park Etnograficzny w Tokarni. Na jego terenie znajduje się skansen wsi kieleckiej. Po zwiedzeniu skansenu, wszyscy udali się do pobliskich Chęcin, aby obejrzeć ruiny zamku królewskiego, który położony jest na grzbiecie skalistego wzgórza.
Trzeciego dnia uczestnicy wycieczki wybrali się do Szklanej Huty, aby stamtąd wyruszyć przez Świętokrzyski Park Narodowy i zdobyć drugi co do wysokości szczyt Gór Świętokrzyskich czyli Łysą Górę, która ma 594 m.n.p.m. Po drodze mieliśmy wszyscy wejść na specjalne tarasy widokowe, aby zobaczyć gołoborza. Niestety zaraz po wejściu do parku rozpoczęła się straszliwa ulewa i wyszła mgła. Niestety niewiele było widać, za to wszyscy byli bardzo przemoczeni i musieliśmy wrócić do hotelu. Ze względu na brzydką pogodę trzeba było zmienić plany zwiedzania. Tego dnia po południu zamiast do Kurozwęk i Ujazdu, pojechaliśmy do miejscowości Chrusty, w której znajduje się oceanarium „Oceanika”. Jest to zespół wielkoformatowych akwariów, w których pokazano wiele różnych gatunków zwierząt wodnych oraz 13 biotopów z całego świata. Wycieczkowicze widzieli przeróżne gatunki ryb i niektóre z nich mogli nawet nakarmić.
W czwartek wszyscy pojechaliśmy do miejscowości Bałtów i spędziliśmy cały dzień w Jura Parku. Jest to pierwszy w Polsce park z dinozaurami. Pani przewodnik opowiadała nam o różnych dinozaurach oraz o ich słabych i mocnych stronach. Mieliśmy też okazję do przejażdżki Schollbusem po safari, gdzie oglądaliśmy przeróżne gatunki zwierząt: wielbłądy, lamy, żubry, strusie, bydło i wiele innych. Obejrzeliśmy tam również film o dinozaurach w jakości 5D, wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych i mieliśmy spotkanie z czarownicą.
Codzienną, wieczorną atrakcją wszystkich uczniów było pływanie i zabawy w hotelowym basenie.
W piątek pojechaliśmy wszyscy do Sandomierza, który leży nad Wisłą i położony jest na 7 wzgórzach. To bardzo piękne miasto. Zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki, przeszliśmy podziemną trasą oraz pływaliśmy statkiem po Wiśle. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o Sandomierzu. Dowiedzieliśmy się m.in. tego, że Ziemia Sandomierska jest jedynym miejscem na świecie, gdzie występuje krzemień pasiasty. Jest to kamień o bardzo wyjątkowym ułożeniu smug i warstw. Nazywany jest polskim diamentem i używany jest w produkcji wyrobów jubilerskich. Po zwiedzeniu miasta wyruszyliśmy w długą podróż powrotną do domu.