W środę 12 lutego w świetlicy szkolnej odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasze Motylki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do występu przed swoimi kochanymi Dziadkami. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości i części artystycznej. Dzieci świetnie się spisały prezentując układy taneczne, wierszyki i śpiewając piosenki. Babcie i dziadkowie nie kryli wzruszenia i ogromnej radości. Kolejnym etapem było wręczenie prezentów oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pomoc. Jedną z największych atrakcji podczas uroczystości było wyświetlenie krótkiego filmiku z Motylkami w rolach głównych. Spontaniczne odpowiedzi dzieci na pytanie za co kochają swoje babcie i swoich dziadków były najlepszym prezentem dla naszych gości.
Dzień Babci i Dziadka w gr. 4 - latków
Pomorska Liga Zadaniowa 2019/2020
Pomorska Liga Zadaniowa to działanie w ramach projektu Zdolni z Pomorza. W tym roku w konkursie udział wzięły dwie uczennice naszej szkoły – Maja Sikorska z przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne i Małgorzata Dorszyńska z biologii.
Pierwszym krokiem w konkursie był test przedmiotowy. Obydwie dziewczynki wykazały się wiedzą i zakwalifikowały się do etapu powiatowego konkursu. Na tym etapie każda z uczennic musiała, w określonym czasie, wykonać 5 zadań konkursowych – prace literackie, prezentacje multimedialne i doświadczenia. Wyniki etapu powiatowego były dla dziewczyn bardzo satysfakcjonujące:
- Maja Sikorska – tytuł laureata – I miejsce etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z kompetencji społecznych dla uczniów kl. VII – VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2019/2020
- Małgorzata Dorszyńska – tytuł laureata – I miejsce etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z biologii dla uczniów kl. VII – VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2019/2020
Zarówno Maja jak i Gosia zakwalifikowały się do dalszych zmagań konkursowych na etapie wojewódzkim. Test pisać będą 14 marca w Gdańsku.
Warto wspomnieć, iż w Pomorskiej Lidze Zadaniowej uczestniczyli uczniowie reprezentujący szkoły ze wszystkich powiatów województwa pomorskiego. W konkursie brało udział 9327 uczniów – 5520 osób ze szkół podstawowych oraz 3807 osób ze szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
„Kim będę, gdy dorosnę…”
- 11
19 lutego dzieci z grupy Pszczółki odwiedził wyjątkowy gość - Pani Alicja Elass - wizażystka a prywatnie mama Amelki. Pani Alicja znalazła chwilkę czasu, by przybliżyć dzieciom tajniki swojego zawodu. Wszystkie Pszczółki z uwagą i zainteresowaniem słuchały o tym, czym zajmuje się wizażysta. Największym zainteresowaniem wśród dziewczynek cieszyły się: błyszczyki, pomadki oraz paletki we wszystkich kolorach, jakie można sobie tylko wyobrazić. Chłopcom natomiast spodobały się ogromne pędzle, które Pani Alicja nosi w specjalnym kuferku oraz wielka lampa pierścieniowa i wysokie krzesło do makijażu.
Na koniec Pani Alicja wyczarowała na policzkach dzieci piękne zwierzątka.
Dziękujemy za ciekawą prezentację i zapraszamy kolejnych Rodziców, gotowych zaprezentować swoje zawody.
Bal karnawałowy
7 lutego 2020r. w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy. Panie dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy Jedi, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie zdrowego i smacznego poczęstunku. Kolejny bal karnawałowy już za rok, nie możemy się doczekać!
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE
Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce
w serduszku każdego dziecka i są bardzo ważnymi osobami
w jego życiu, dlatego Dzień Babci i Dziadka obchodzimy
w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. W tym roku w zerówce odbył się w czwartek , 6 lutego. Dzieci w tym dniu zaprosiły swoje kochane Babcie i Dziadków. Przygotowały dla Nich specjalny program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej Babci i Dziadkowi zakręciła się łza w oku. Po występie artystycznym dzieci wręczyły prezenty swoim Babciom i Dziadkom. Potem przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Ten dzień na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci.
Dzień Babci i Dziadka
5 lutego 2020r. z okazji Święta Babci i Dziadka grupa „Żabek” zaprosiła Babcie i Dziadków do sali Oaza. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. „Żabki” wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Wręczyły dziadkom samodzielnie przygotowane upominki – kalendarze na Nowy 2020 rok ze zdjęciami wnuków, oraz medale i dyplomy a na zakończenie zaprosiły swoich gości do wspólnego tańca oraz na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Ten dzień sprawił wszystkim ogromną radość oraz wywołał uśmiechy na wszystkich twarzach. Jeszcze raz składamy wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i pociechy z Wnuków. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc i zaangażowanie się w przygotowaniach do tego bardzo ważnego Święta.
Kuratoryjny Konkurs Języka Polskiego 2019/2020
W szkolnych eliminacjach języka polskiego wzięli udział uczniowie klas VI, VII, VIII. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się czworo uczniów klasy VIII: Maja, Emilia, Małgorzata, Mikołaj. Po powtórzeniu całego materiału i przeczytaniu zadanej na konkurs lektury wzięli oni udział w teście rejonowym w Wejherowie. Do kolejnych eliminacji - wojewódzkich - zakwalifikowała się Maja Sikorska. Przygotowywała się do pisania ostatniego testu, czytając zadane lektury dotyczące II wojny światowej, w tym Holokaustu. W efekcie Maja została FINALISTKĄ WOJEWÓDZKIEGO KURATORYJNEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO.
Gorąco gratulujemy Mai sukcesu !
TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE
XXI Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej dziewcząt
- 9
W dniu17.02.2020 uczennice naszej szkoły wystąpiły na XXI Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Ręcznej dziewcząt.
Drużyna w składzie: Dettlaff Klaudia, Kwarta Oliwia, Piechula Katarzyna, Potrykus Zuzanna, Skwiercz Magdalena, Szablewska Małgorzata, Ellwart Patrycja, Kwarta Alicja zdobyła III miejsce.
Gratulujemy dobrej postawy.
SZKOLNY KONKURS SUDOKU
W środę 12 lutego br. odbył się I SZKOLNY KONKURS SUDOKU, którego organizatorem została pani Ania Zielińska. Jego celem była popularyzacja łamigłówek liczbowych oraz rozwijanie logicznego myślenia. Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów klas IV – VIII. Uczestnicy mieli do rozwiązania dwa diagramy SUDOKU o różnym stopniu trudności. Tytuł Szkolnego Mistrza Sudoku otrzymała uczennica klasy VIII Maja Sikorska. Miejsce drugie zajął Karol Grzywacz (VIII), a trzecie Magdalena Skwiercz (VIa).
Gratulujemy wszystkim zaangażowania i osiągniętych wyników.
100 rocznica zaślubin Polski z morzem
13 lutego 2020 pojechaliśmy do Pucka, aby odwiedzić miejsca pamięci narodowej oraz osobiście uczcić rocznicę. Wzięliśmy udział w warsztatach historycznych przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Udaliśmy się do miejsca, gdzie znajduje się nowy słupek pamiątkowy, pomnik Józefa Hallera i nowa ławeczka. Po naciśnięciu guzika na ławeczce można wysłuchać pieśni „Hymn do Bałtyku”, „Morze, nasze morze” lub wspomnień Józefa Hallera. Obejrzeliśmy pamiątkowy mural na pobliskiej kamienicy i podeszliśmy do pomnika bojownika o powrót Pomorza do Polski – Antoniego Abrahama. Nie zapomnieliśmy o odwiedzeniu grobu Patrona szkoły - Józefa Wierzbickiego. Spacerem nad Zatoką Pucką zakończyliśmy pełną historycznych wrażeń wycieczkę.
klasa VII
"Wolontariat - sztuka bycia razem"
- 1
Dnia 31 stycznia 2020 r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli
w projekcie - szkoleniu dot. wolontariatu pod hasłem "Wolontariat - sztuka bycia razem".Spotkanie było kontynuacją wizyty w Puckim Hospicjum w grudniu ubiegłego roku. Uczniowie wysłuchali prelekcji na czym polega praca w hospicjum, jak ważny jest wolontariat
i jego rodzaje. Dowiedzieli się jak zostać wolontariuszem
i jakie akcje odbywają się w ramach współdziałania Hospicjum. Uczniowie otrzymali ulotki informacyjne
i pamiątkowe zakładki. Po szkoleniu prowadząca p. Beata Gruchała podziękowała uczniom za zaangażowanie
i wzorowe zachowanie podczas spotkania.
Pomorskie Mecze Matematyczne
Pomorskie Mecze Matematyczne
3 lutego br. (poniedziałek) w naszej szkole odbył się mecz matematyczny rozgrywany w ramach Pomorskich Meczów Matematycznych, organizowanych przez Uniwersytet Gdański. Tego dnia gościliśmy drużynę z SP nr 6 im. Jana Pawła II w Redzie. Drużyna ZSP Połchowo, reprezentowana przez 10 uczniów klas 6a i 6b, wygrała mecz 42:20, dzięki czemu zdobyła 3 kolejne „duże” punkty. Mecz ten był trzecim i zarazem ostatnim rozgrywanym w fazie grupowej. Nasza drużyna, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie, przeszła do drugiej rundy rozgrywek – fazy pucharowej. Za nami umiejscowiły się kolejno świetne drużyny ze szkół: SP Bolszewo, SP nr 6 Reda, SP nr 4 Rumia. Przed nami mecz 1/8 finału z uczniami Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni. Trzymajcie kciuki!!
XXI Powiatowe Igrzyska Dzieci w “Dwa Ognie Usportowione” dziewcząt i chłopców.
- 9
W dniach 5 - 6.02.2020 w naszej szkole odbyły się XXI Powiatowe Igrzyska Dzieci w “Dwa Ognie Usportowione”. Dziewczyny w pierwszym dniu zdobyły III miejsce. Chłopcy uplasowali się na IV miejscu. Do medalu zabrakło 1 zbicia. Gratulujemy bardzo dobrej postawy.
Zabawa karnawałowa klas I - III
Podczas poniedziałkowego zimowego popołudnia – 03 lutego, odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów bal karnawałowy. Zabawa ta była okazją do wspólnych pląsów i spotkania się wszystkich uczniów z klas 1 - 3. W tym dniu przybrana w kolorowe serpentyny, kwiaty i balony sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną: wróżek, czarownic, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, karateków, policjantów, żołnierzy, motylków, kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Tradycyjnie bal karnawałowy rozpoczęliśmy polonezem. Następnie przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Dzieci tańczyły zorbę, rock and rola, sambę, makarenę, kaczuszki i świetnie się przy tym bawiły.
W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie podczas zabawy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. W czasie balu odbyła się również sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe przebrania naszych wychowanków. Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek – hot dog i słodki napój. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole. Będzie zapewne wesoło i kolorowo.
Historia
Na fotografii uczniowie klasy IV prezentują swoje prace historyczne: drzewa genealogiczne. Z pomocą Rodziców przygotowali projekty w formie schematów ilustrujących co najmniej trzy ostatnie pokolenia ich rodzin. Pracę należało omówić. Trzeba było dobrze znać zależności rodzinne i szczegóły plakatów. Czwartoklasiści świetnie bawili się, opowiadając o dziadkach, rodzicach i rodzeństwie. Nauczyli się, co to genealogia.
Konkursy
Moduł Konkursy został zmodyfikowany
Mali kucharze....
- 9
W piątek 17.01.2020 r. nasze dzielne przedszkolaki same przygotowywały sobie śniadanko. Dzieci przyniosły różnego rodzaju pieczywa, sery, wędliny oraz oczywiście warzywa: sałatę, szpinak, pomidorky, ogórki, paprykę. Było zdrowo, wesoło i bardzo kolorowo. Tym razem bez problemu wszystko w mig zniknęło z talerzy!
„Zmysły to klucz do poznania otaczającego świata” Maria Montessori
- 2
W minionym tygodniu, tj. 14-17.01.2020 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach z integracji sensorycznej (SI). Pani Natalia z grupy Żabek zadbała o to, by dzieci miały ręce „pełne roboty” i przygotowała dla nich nie lada wyzwania 😊
Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały, wałkowały „ciasto” i wykrawały w nim różne kształty przy pomocy foremek. Powstało mnóstwo apetycznie wyglądających ciastek, rogalików i pierożków. Z doznań dotykowych badaliśmy co stanie się z lodem pod wpływem temperatury. Chwilami rączki naszych milusińskich chciały zamienić salę w mrrrroźną krainę.
Następnie dzieci nawlekały na sznurek kolorowe kuleczki- praca wymagała skupienia i precyzji, ale wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniem.
Na koniec dzieci pomagały Paniom wywieszać „pranie” na sznurek przy pomocy klamerek. Ta nowo zdobyta umiejętność na pewno zostanie doceniona przez Mamy naszych przedszkolaków…
Wszystkie dzieci były zachwycone bardzo zaangażowane.
Wizyta Inspektora OTOZ Animals, Inspektorat Puck
W dniu 10 stycznia (piątek) br. zaprosiliśmy do Przedszkola i Szkoły panią Marię Antoniewicz - Inspektora z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Pucku. Wraz z panią Marią przyjechały do nas dwa adoptowane pieski ze schroniska w Dąbrówce: Mia oraz Maylo. Pani Maria pojawiła się w naszej placówce zaraz po zakończeniu akcji pomocowej na rzecz schroniska w Dąbrówce. Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za wzięcie udziału w akcji „Misiowy wolontariat” w ramach programu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” i włączenie się w tak liczną zbiórkę karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt w Dąbrówce. Głównym celem spotkania była pogadanka z dziećmi na temat właściwych postaw społecznych wobec świata zwierząt, w tym wobec zwierząt domowych, gospodarskich oraz wolno żyjących. Pani Maria opowiedziała nam o swojej pracy oraz udostępniła zdjęcia porzuconych psów, zwierząt trzymanych na ciężkich łańcuchach oraz pouczyła nas jak wiele cierpienia przeszły psy, które obecnie znajdują się w schronisku. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się pieskami i jak trzeba postępować w kontakcie ze zwierzętami. To była bardzo cenna lekcja. Raz jeszcze DZIĘKUJEMY. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia schroniska w Dąbrówce.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie