• 🎼 Przegląd Piosenki Przedszkolnej

• Dnia 25.05.2022 w naszej szkole (świetlica) odbył się  Pierwszy Przegląd Piosenki Przedszkolnej.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne przedszkolnej publiczności.

W przeglądzie uczestniczyło 10 przedszkolaków z grupy: Słoneczka, Jeżyki, Pszczółki oraz Motylki.

Organizatorzy pięknie dziękują wszystkim małym artystom za piękne zaśpiewanie piosenki.

• Spotkanie z żołnierzami ze stowarzyszenia Arsenał Bydgoszcz

• 17 maja 2022 roku uczniowie klas VI, VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z żołnierzami Marynarki Wojennej ze stowarzyszenia Arsenał Bydgoszcz. Zaproszeni goście przeprowadzili pokaz statyczny sprzętu wojskowego. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Chętni uczniowie mogli wziąć pistolet w swoje ręce i poczuć się jak prawdziwi wojskowi. Ponadto żołnierze opowiadali o swojej służbie. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali wojskowych historii. Bardzo chętnie zadawali pytania. Wszyscy zebrani dowiedzieli się także, jak działać w sytuacjach kryzysowych. Pokaz na długo pozostanie w pamięci uczniów.

• Wycieczka do Torunia

• 13 maja uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Torunia. Wyjazd był całodniowy, już o godzinie 6:45 zebrali się wszyscy aby wybrać się w podróż do Torunia. W mieście Kopernika spędziliśmy siedem godzin, uczniowie przez cały czas byli aktywni i nie okazywali zmęczenia :)

Opiekunowie wycieczki mają nadzieję, że wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczniów.

• Finał Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas VII

• W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy VII brali udział Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym. Konkurs składał się z dwóch etapów eliminacyjnych i finału. W eliminacjach udział wzięli: Malwina Janusch, Marta Żala, Kasia Mika i Oskar Curyl. Do finału zakwalifikował się Oskar.

11 maja 2022 roku w Gościcinie odbył się finału IV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas VII. Podczas finału OSKAR CURYL zdobył tytuł FINALISTY. Serdecznie gratulujemy.

• Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Turniej Poezji Śpiewanej

• Dnia 29 kwietnia 2022 roku w Domu Kultury w Żelistrzewie odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Turniej Poezji Śpiewanej. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:

w kategorii klas I – III - Magda Jaks

w kategorii klas IV – VI – Magda Strzelczyk i Igor Jastrzębski

w kategorii klas VII – VIII – Malwina Janusch i Wiktoria Rybowska

Emocji podczas konkursu było co niemiara. Wszyscy uczniowie zachwycili jury przygotowaniem i zaangażowaniem. Wśród LAUREATÓW znalazła się MALWINA JANUSCH z klasy VII zdobywając drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy!

• IX Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” – wręczenie nagród

• IX Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” w roku szkolnym 2021/2022 odbyło się w trzech kategoriach wiekowych: klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Naszą szkołę w finale konkursu w Gdyni reprezentowały cztery uczennice: Kasia Piechula, Magda Skwiercz, Gosia Szablewska i Julia Trocka. W rezultacie KASIA PIECHULA – uczennica klasy VIII a, zajęła II miejsce w województwie uzyskując tym samym tytuł LAUREATA. 25 kwietnia 2022 roku w Muzeum Emigracji w Gdyni odbyła się gala wręczenia nagród. Kasi serdecznie gratulujemy sukcesu!

• 🇵🇱 Święto Konstytucji 3 Maja 🇵🇱

• 4 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wybrani uczniowie pod opieką Pani Krystyny Klebba zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki.